Post media

MAGNEZ A MENOPAUZA

Strona główna > Dla kogo MAGNE B6? > MAGNEZ A MENOPAUZA

Menopauza jest szczególnym okresem w życiu kobiety. Na skutek wahań stężenia hormonów w organizmie dochodzi do szeregu zmian fizjologicznych, które mogą prowadzić do rozwoju wielu chorób – m.in osteoporozy, otyłości, depresji czy nietrzymania moczu. Wiele z nieprzyjemnych objawów menopauzy można złagodzić wykorzystując psycho- i farmakoterapię.

Zachwianie równowagi hormonalnej w okresie okołomenopauzalnym skutkuje wystąpieniem szeregu dolegliwości.

Jednym z najwcześniejszych objawów są uderzenia gorąca powstające na skutek nagłego rozszerzenia się naczyń krwionośnych w obrębie karku i szyi. Towarzyszy im nadmierna potliwość, uczucie zmęczenia, drażliwość i kłopoty z zasypianiem. U niektórych kobiet predysponowanych genetycznie może rozwinąć się zespół metaboliczny, a nawet nowotwór szyjki macicy. Innym powikłaniem menopauzalnym są zaburzenia uwapnienia kości i kościotworzenia – które mogą być przyczyną patologicznych złamań i zwyrodnienia stawów biodrowych.

Oprócz hormonalnej terapii zastępczej oraz stosowania leków roślinnych bogatych w fitoestrogeny, ważne miejsce w łagodzeniu objawów klimakterium ma suplementacja magnezem. Pozwala ona na wyrównanie zaburzeń elektrolitowych w organizmie kobiety, reguluje odpowiednie napięcie ścian naczyń krwionośnych, wspiera przewodnictwo nerwowo-mięśniowe oraz wchodzi w skład hydroksyapatytu – czyli minerału kości, stanowiącego 60-70% masy kości. Magnez znajduje również zastosowanie w łagodzeniu nieprzyjemnych objawów psychicznych w okresie menopauzy – depresji, uczucia napięcia i drażliwości.

mgr farm. Artur Rakowski

Poznaj produkty Magne B6:

ZOBACZ PRODUKTY

 

MAT-PL-2101082-1.0-04/2021

Do góry